niedziela, 22 kwietnia 2018

Dwa światy równoległe

Witam Was kochani.
Dziś proponuję chwilę refleksji z kolejnym wpisem do księgi.
Powstał w oparciu o nowy pomysł Grażynki, która przygotowała kilkanaście zestawów składających się z różnych elementów i wytycznych. Każdy zestaw będzie inspiracją do nowego wpisu.
Zestaw pierwszy wygląda tak:
Trzy proste elementy: arkusz pergaminu, romantyczna grafika i kartka w równoległe linie. Oto moja interpretacja:
Żyjemy na pograniczu dwóch światów pełnych kontrastów. Światło i ciemność, dobro i zło, radość i smutek, miłość bliźniego i "człowiek człowiekowi wilkiem". Dwa światy równoległe a tylko jedno życie...

Chętnie poczytam o Waszych refleksjach :)
Miłej niedzieli kochani.

38 komentarzy:

 1. Pięknie, refleksyjne, jak to w życiu - wszystko się przeplata. Super jest ta księga. Pozdrawiam Ewuniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Madziu, masz rację - w życiu wszystko się przeplata.
   Serdeczności!

   Usuń
 2. Ewuniu, cóż więcej dodać. Twój wpis mówi sam za siebie, Artystko.
  Granica między tymi światami jest taka cieniutka! I tak łatwo ja przekroczyć. Ale nawet balansując na krawędzi zawsze mamy wybór.
  Miłej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Małgosiu, zawsze mamy wybór jednak pewnych wpływów nie można uniknąć. Nawet jeśli ktoś jest aniołem musi czasem walczyć z wilkami. Ot, życie.
   Cieplutko pozdrawiam.

   Usuń
 3. Ewuniu ślicznie zinterpretowałaś temat. Zycie na pograniczu nie jest łatwe. Najprościej chyba byłoby opowiedzieć się po stronie dobra, jednak samo życie czasem stawia nas właśnie na pograniczu i każe wybierać. Często mamy dylemat, często wybieramy źle i płacimy za to wyrzutami sumienia. Szkoda, że życie nie może mieć tylko lepszej strony, tej radosnej, przyjaznej i dobrej. Pozdrawiam Ewuniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda Haniu :) Bardzo ładnie to ujęłaś, dziękuję za ten komentarz.
   Przesyłam serdeczne uściski.

   Usuń
 4. Ewuniu podziwiam Cię za te super wpisy, ale też i za te skojarzenia które Ci przychodzą. Ta twoja księga to fantastyczna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi Lidziu, cieszę się że Ci się podoba.
   Gorąco pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Pięknie to ujęłaś Ewuniu w każdym aspekcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super napisane i jakże prawdziwe!
  Wspaniała księga! Uwielbiam Twoje anioły!
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję Alinko za ciepłe słowa i również cieplutko pozdrawiam.

   Usuń
 7. Piękna interpretacja zmienności ludzkiego świata, fajnie myśleć, że jesteśmy po tej jasnej stronie mocy, ale czy na pewno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Granica jest umowna i nie sposób się odizolować od złej mocy "wilków".
   Dziękuję Oleńko i gorąco pozdrawiam.

   Usuń
 8. Ewuniu! Interpretacja jest Wspaniała, Twoje skojarzenia Super, Wykonanie Cudowne, Prawda że są dwa światy równoległe , Ale to od nas zależy na której my się znajdziemy - Pozdrawiam Serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Krysiu za ciekawy komentarz. Przesyłam serdeczności :)

   Usuń
 9. Bardzo lubię Twoją księgę:) Każdy Twój wpis niesie przesłanie. Także i ten jakże prawdziwe zawiera myśli! Swietnie zinterpretowałaś dwa światy. Niestety tu jestem realistką i twierdzę, że ciemność zwycięża światło. Wystarczy się rozejrzeć, zajrzeć za płot, posłuchać telewizji... Człowiek , człowiekowi wilkiem!!!
  Zachwyca mnie Twój pergaminowy anioł i Twoja wyobraźnia.
  Miłego tygodnia Ewuniu życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno w świecie powinna panować równowaga :) Nawet jeśli czujemy się częścią jasnej strony to ta ciemna ma ogromny wpływ na nasze życie i w żaden sposób nie można tego uniknąć.
   Dziękuję Anusiu i mocno Cię ściskam.

   Usuń
  2. Gdyby nie "ciemna strona mocy" nie wiedzielibyśmy jak wspaniałe jest światło!
   ;)

   Usuń
 10. Ewuniu świetnie przedstawiłas te dwa światy ten mroczny i smutny i ten radosny i jasny.
  Gratuluje , masz niesamowity dar przekazywania myśli i uczuć. Jeszcze jedno skojarzenie mi się nasunęło : pesymizm i optymizm .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne skojarzenie Aniu, pasuje idealnie :)
   Dziękuję i gorąco pozdrawiam.

   Usuń
 11. Pięknie to opisałaś,a anioł jest cudny !!!
  Pozdrowienia przesyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Marylko i przesyłam serdeczne uściski.

   Usuń
 12. Wspaniała interpretacja! Jesteś Artystką!
  Pozdrawiam Ewuniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miłe Aniu, ślicznie dziękuję i gorąco Cię pozdrawiam.

   Usuń
 13. Ewuniu, refleksyjne i bardzo trafne ujęcie dwóch przeciwstawnych światów - bardzo mi się podoba Twoja interpretacja i artystyczne skojarzenia. Pięknie potrafisz ująć i przekazać swoje myśli. Pozdrawiam wiosennie i przepraszam że tak dawno nie zostawiałam komentarzy u Ciebie. Wiosenne obowiązki tak się nawarstwiły, sama nie wiem w co najpierw ręce włożyć. Ale fajnie że już jest ciepło, zielono, kwitnąco i pachnąco - uwielbiam ten czas. Ściskam, pozdrawiam i życzę pięknego tygodnia :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Halinko :) Ja też każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie więc na blogowanie czasu jest znacznie mniej. Mocno ściskam!

   Usuń
 14. Piękne, głębokie. Generalnie świat jest złożony z dualizmu. Tak jak piszesz: dobro i zło, miłość i nienawiść, piękno i brzydota, czarne i białe, noc i dzień. Gdzie człowiek nie popatrzy tam granica między jednym a drugim. Ale to pogranicze to właśnie nasze życie, bo przecież nigdy nikt jest tylko dobry, albo tylko zły. Świat nie jest albo czarny, albo biały, bo ma mnóstwo innych kolorów i odcieni. Dla mnie coś jest piękne, a dla kogoś brzydkie. To właśnie to pogranicze nas określa, cała historia i życie to właśnie ta przepaść między dualizmem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie to ujęłaś Ewuniu. Balansujemy gdzieś "pomiędzy", dokonujemy wyborów ale mamy też swoje ludzkie niedoskonałości. Granica jest cieniutka, czasem zupełnie niezauważalna.
   Dziękuję i przesyłam uściski.

   Usuń
 15. Super post! Te dwa światy moim zdaniem nie zawsze są równoległe, czasami bywają prostopadłe. Zderzają się i odbijają od siebie. Zło często odbija się od dobra i gdzieś zanika, blaknie jego wielkość, może nawet zmienia się w dobro. Ciemność nie jest zawsze ciemna. Wystarczy mały pstryk i jest jasno. Chciałabym by ludzkie zło na przysłowiowy pstryk zmieniało się w wielkie dobro. Ściskam mocno i życzę dalszych twórczych pomysłów:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawe spostrzeżenie Alinko i niezwykły pomysł. Dwa światy prostopadłe i magiczny "pstryk" zmieniający zło w dobro - świetny pomysł na wpis do journala. Może kiedyś wykorzystam :) Ślicznie dziękuję i gorąco Cię pozdrawiam.

   Usuń
 16. Bardzo mnie ucieszył widok Twojego pięknego wpisu z moich śmieciuszków .Ten zestaw wydawał się trudny , a tu proszę jak zwykle trafna ,ciekawa interpretacja .Dwa światy
  to fantastyczna myśl .Często po wejściu do lasu witamy ciszę zostawiając za sobą zgiełk ,przechodzimy z jasności w mrok jakby z jednego świata w drugi .Pomysł był obok i dopiero teraz o tym pomyślałam .Wspaniale sobie Ewuniu poradziłaś i kolejny raz miło zaskoczyłaś .Dziękuję za wytrwałą pracę , towarzystwo i kolejną dawkę wspaniałych przemyśleń .Jesteś kochana i niesamowita .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł był prawie oczywisty - delikatność pergaminu, kontrastowa grafika z nutką tajemniczości i równoległe linie. Lubię takie inspiracje :) Bardzo się cieszę, że spodobała Ci się moja interpretacja, dziękuję!
   Mocno ściskam.

   Usuń

Ślicznie dziękuję za każde miłe słówko pozostawione na moim blogu.